UXO Marine realizuje projekty zarówno w Polsce, w basenie Morza Bałtyckiego, jak i na całym świecie.

Jeśli rozważasz współpracę, skontaktuj się z nami.

KONTAKT


84-230 RUMIA, ul. Derdowskiego 30

+48 730 161 956

Oczyszczanie terenów z obiektów wybuchowych

HomePRACE PODWODNEUSŁUGI SAPERSKIEOczyszczanie terenów z obiektów wybuchowych

Jedną z kluczowych operacji podczas oczyszczania terenu z obiektów wybuchowych i niebezpiecznych jest dokładna analiza raportu z badań ferromagnetycznych wraz z ewentualną kwerendą historyczną (dot. prowadzonych walk lub bombardowań na danym obszarze).

Ten kluczowy aspekt, uzupełniony wiedzą z wizji lokalnej oraz wymaganiami klienta, pozwala w pierwszej kolejności zaplanować całą operację, dobrać odpowiedni sprzęt techniczny (jednostki pływające, sprzęt nurkowy, GPS) i personel, przewidzieć ewentualne problemy oraz zapewnić odpowiednie zgody i przygotować się do wejścia w teren.

  • PLANOWANIE OPERACJI, DOBÓR SPRZĘTU I PERSONELU

    Gdy już to mamy wykonane pierwszą operacją wykonawczą po mobilizacji i podziale obszaru na sektory jest namierzenie i identyfikacja obiektów wskazanych w raporcie z badań. Odbywa się to przy pomocy systemu pozycjonowania GPS RTK, wspomaganym pod wodą przez systemy USBL lub systemy montowane na koparkach. Używany przez nas sprzęt marki Trimble i Emlid zapewnia centymetrowe dokładności.

  • IDENTYFIKACJA OBIEKTÓW WYBUCHOWYCH I NIEBEZPIECZNYCH

    Bezpieczna identyfikacja obiektów odbywa się za pomocą informacji przekazywanych przez czujniki, nagrań wideo oraz wizualnej kontroli przeprowadzanej przez płetwonurków posiadających odpowiednie kwalifikacje saperskie lub też z układu czujników oraz kamer, jeśli korzystamy z systemów ROV.

  • WYKOPYWANIE PODŁOŻA, USUWANIE UXO

    Po namierzeniu obiektu i sprawdzeniu obszaru przez nurka usuwamy ziemię, która może zawierać niewybuchy, za pomocą eżektorów lub pomp lub – w przypadku znalezienia złomu – mechanicznie przy użyciu specjalnych chwytaków. Aby zrobić to tak bezpiecznie i fachowo, jak to tylko możliwe, wykopujemy podłoże warstwa po warstwie. Jeśli nurek namierzy UXO, odkrywamy go ręcznie a o dalszym postępowaniu decyduje kierownik EOD w oparciu o zatwierdzoną metodykę prac saperskich i uwarunkowania lokalne.

PROFESJONALIZM I DOŚWIADCZENIE W PRACACH Z UXO

Nasi doświadczeni pracownicy dysponują fachową wiedzą i olbrzymią praktyką w zakresie postępowania z podwodną amunicją, wydobywaniem, przenoszeniem oraz profesjonalnym wysadzaniem UXO.

Wszystkie operacje UXO Marine prowadzone są zgodnie z odpowiednimi krajowymi i międzynarodowymi przepisami i regulacjami.

Nasz personel jest wykształcony i certyfikowany do wykonywanego zadania, a używany sprzęt nurkowy Kirby Morgan jest zgodny ze wszystkimi obowiązującymi przepisami i standardami IMCA.

Wszystkie nasze usługi wykonujemy z entuzjazmem i otwartą komunikacją. Wspieramy potrzeby naszych klientów wiedzą i kreatywnymi rozwiązaniami. Zależy nam na wysokiej jakości usług i trwałych relacjach z naszymi klientami. Ostrożne metody wykrywania i dobra współpraca ze wszystkimi zainteresowanymi stronami, w tym z patrolami saperskimi, zapewniają profesjonalne podejście do oczyszczenia terenu z UXO.

UXO Marine - badania sejsmiczne
BADANIA FERROMAGNETYCZNE
Pomiary anomalii magnetycznych, występujących na określonym obszarze, pozwalają wskazać, zabezpieczyć i wyeliminować zagrożenia na ważnym etapie inwestycji.
BADANIA FERROMAGNETYCZNE
Identyfikacja obiektów niebezpiecznych
IDENTYFIKACJA OBIEKTÓW NIEBEZPIECZNYCH
Zespół specjalistów UXO Marine jako jeden z niewielu zespołów w Polsce wykonuje sondaże ferromagnetyczne w oparciu o najnowocześniejszy sprzęt.
IDENTYFIKACJA OBIEKTÓW NIEBEZPIECZNYCH
color
https://uxomarine.pl/wp-content/themes/hazel/
https://uxomarine.pl/
#b8b8b8
style1
paged
Ładuję posty...
/home/uxomarine/domains/uxomarine.pl/public_html/
#
on
none
loading
#
Sort Gallery
on
no
off
off
off
pl