UXO Marine realizuje projekty zarówno w Polsce, w basenie Morza Bałtyckiego, jak i na całym świecie.

Jeśli rozważasz współpracę, skontaktuj się z nami.

KONTAKT


84-230 RUMIA, ul. Derdowskiego 30

+48 730 161 956

Identyfikacja obiektów niebezpiecznych

HomePRACE PODWODNEUSŁUGI SAPERSKIEIdentyfikacja obiektów niebezpiecznych

Wiele obszarów środowiska morskiego na świecie zostało skażonych przez UXO w wyniku długoletnich konfliktów, działań wojennych czy też zatapiania amunicji na morzu. To – choć zabrzmi paradoksalnie – przez lata przyczyniało się do wytworzenia odpowiedniego instrumentarium pomiarowego, zarówno pod względem sprzętu, software czy praktyk branżowych, pozwalającego w sposób bezpieczny wykrywać potencjalne zagrożenia.

BADANIA FERROMAGNETYCZNE W WARUNKACH NIEBEZPIECZNYCH

Wykrywanie i usuwanie niewybuchów w środowisku podwodnym jest trudną i zagrażającą życiu operacją, wymagającą wykwalifikowanego i doświadczonego personelu, wspieranego odpowiednim -wypróbowanym i sprawdzonym sprzętem. Zespół specjalistów UXO Marine jako jeden z niewielu zespołów w Polsce wykonuje sondaże ferromagnetyczne w oparciu o najnowocześniejszy sprzęt, taki jak:

MAGNETOMETRY CEZOWE GEOMETRICS G-882

Morskie sondy pomiarowe do wykrywania obiektów ferromagnetycznych
i UXO (potencjalnie niebezpiecznych pochodzenia wojskowego).

MAGNETOMETRY TYPU SENSYS FLUXGATE

Kompaktowe i wydajne trójosiowe czujniki do wykonywania precyzyjnych pomiarów statycznych i zmiennych pól magnetycznych.

IDENTYFIKACJA OBIEKTÓW NIEBEZPIECZNYCH

Dodatkowo w zależności od środowiska i głębokości zalegania obiektów UXO a także zakresu zlecenia (pełne morze, nearshore, mariny, porty, obszary przy rzeka-ląd), UXO Marine S.A. używa kilku niezależnych systemów pomiarowych, takich jak:

SCANFISH ROTV

System ciągniony ScanFish Katria firmy Eiva w układzie gradientowym z 4 magnetometrami Geometrics G-882.

ZESTAW TVG

System ciągniony TVG firmy Geometrics w układzie gradientowym z 2 magnetometrami cezowymi G-882.

SYSTEM PLATFORMY PCHANEJ

Platforma pchana z dynamicznym systemem opuszczania układu pomiarowego do obszarów przy nabrzeżach i wód płytkich z 2 magnetometrami Geometrics G882.

POJAZD ROV Z USBL I MAGNETOMETRAMI

Zdalnie sterowany podwodny pojazd ROV z systemem pozycjonowania USBL lub geokompasem i 4 magnetometrami typu fluxgate montowanymi na ramie.

ŁÓDŹ POMIAROWA ASV-L

Autonomiczna łódź ASV-L z magnetometrami typu fluxgate montowanymi na ramie do obszarów płytkich.

SYSTEM LOTNICZY MAGDRONE R3

Systemu magnetometrii lotniczej Magdrone R3 z dwoma sondami pomiarowymi typu fluxgate.

A także innego sprzętu do wykrywania podwodnego, systemów SSS/MBES do obrazowania dna, wyznaczania głębokości zalegania.

SYSTEMY POMIAROWE A DOŚWIADCZENIE SAPERSKIE

Wieloletnie doświadczenie naszej kadry (nabyte zarówno w UXO Marine, jak i w trakcie współpracy z innymi podmiotami, w tym zagranicznymi), uczestnictwo w konsorcjach wykonawczych, konferencjach międzynarodowych i szkoleniach u producentów sprzętu pomiarowego i dostawców oprogramowania przekładają się na profesjonalizm i rzetelność realizowanych badań. Sondaże ferromagnetyczne wykonywane są w oparciu o precyzyjne procedury pomiarowe wynikające ze standardów i polityki QHSE.

Finalne, zanim efekt prac zostanie przekazany Klientowi, wyniki pomiarowe z sondaży ferromagnetycznych są przetwarzane i interpretowane przez doświadczony zespół geofizyków przy użyciu oprogramowania Oasis Montaje / Magpick oraz Sensys a także w oparciu o posiadane bazy własne obiektów niebezpiecznych,

dzięki czemu często  jesteśmy w stanie podać parametry obiektu, takie jak: rozmiar, głębokość zalegania i dokładna pozycja. Praca ta mimo wykorzystywanego oprogramowania, jest często „pracą ręczną”, podczas której geofizyk sprawdza i ocenia każdą pojedynczą anomalię.

IDENTYFIKACJA OBIEKTÓW NIEBEZPIECZNYCH - REALIZACJE

color
https://uxomarine.pl/wp-content/themes/hazel/
https://uxomarine.pl/
#b8b8b8
style1
paged
Ładuję posty...
/home/uxomarine/domains/uxomarine.pl/public_html/
#
on
none
loading
#
Sort Gallery
on
no
off
off
off
pl