UXO Marine realizuje projekty zarówno w Polsce, w basenie Morza Bałtyckiego, jak i na całym świecie.

Jeśli rozważasz współpracę, skontaktuj się z nami.

KONTAKT


84-230 RUMIA, ul. Derdowskiego 30

+48 730 161 956

Czyszczenie i przeglądy kadłubów statków

HomePRACE PODWODNEPRACE NURKOWECzyszczenie i przeglądy kadłubów statków

PRZEGLĄDY KADŁUBÓW STATKÓW

Wykonywanie przeglądów konstrukcji kadłuba statku, przeprowadzanie odpowiednich oględzin, pomiarów i prób należą do częstych zadań realizowanych przez zespół UXO Marine. Sprawdzamy stan techniczny kadłubów statków, dokonujemy analizy pomiarów grubości poszycia zewnętrznego kadłubów, by ostatecznie ocenić, czy statek spełnia wymogi bezpieczeństwa w zakresie budowy, właściwości manewrowych czy ochrony wód. W przypadku rozpoznania uszkodzeń konstrukcji lub korozji określamy zakres remontu. UXO Marine po wykonaniu przeglądu technicznego kadłuba statku sporządza dokumentację i raport z przeprowadzonych działań oraz ewentualny szkic napraw.

CZYSZCZENIE KADŁUBÓW STATKÓW

Czyszczenie kadłuba statku, usuwanie zewnętrznych powłok pokrycia, naprawa i konserwacja jego powierzchni należą do czynności obowiązkowych, wpisanych w kalendarz właścicieli statków i stoczni.

Czystość kadłuba statku przekłada się nie tylko efektywność, zmniejszenie kosztów eksploatacji i mniejsze zużycie paliwa, ale realnie także wpływa na środowisko morskie, ograniczając zjawisko biofoulingu – porastania tych elementów statku (i przenoszenia inwazyjnych gatunków wodnych), które mają bezpośredni kontakt z wodą. Czyszczenie kadłubów statków przedłuża  żywotność jednostki pływającej. O czym przekonaliśmy się niejednokrotnie.

Stare powłoki farby, pokrywające powierzchnię kadłuba, łuszczą się i pękają. Nierzadko także zasłaniają problemy i uszkodzenia, dlatego obróbka powierzchni jest zabiegiem koniecznym, ale jednocześnie generującym spore ilości niebezpiecznych odpadów (usuwanie starych warstw farby i zanieczyszczeń). Uxo Marine na zlecenie wykonuje regularne prace renowacyjne, oczyszcza kadłuby statków, by mogły być pokryte nową farbą czy powłoką antyporostową.

przedłużenie żywotności statków
ograniczenie zjawiska biofoulingu
obniżenie kosztów eksploatacji
realny wpływ na środowisko morskie

PRZEGLĄD ŚRUB NAPĘDOWYCH

Techniczna sprawność wszystkich elementów napędowych jednostki pływającej przekłada się bezpośrednio na bezpieczeństwo na wodzie. UXO Marine wykonuje okresowe przeglądy śrub napędowych (wpływających na prędkość i kierunek poruszania się statku), potwierdzając je stosownymi dokumentami.

Cięcie i spawanie podwodne
CIĘCIE I SPAWANIE PODWODNE
Prace podwodne cięcia i spawania pod wodą realizowane są sprzętem spawalniczym zawsze zgodnie z procedurami i z zachowaniem najwyższych zasad bezpieczeństwa.
CIĘCIE I SPAWANIE PODWODNE
Ekspertyzy nurkowe i atesty
EKSPERTYZY NURKOWE I ATESTY
UXO Marine posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie prac podwodnych i nurkowych. Dla klientów prywatnych, firm oraz instytucji wykonujemy ekspertyzy nurkowe, wystawiamy orzeczenia i atesty.
EKSPERTYZY NURKOWE I ATESTY
color
https://uxomarine.pl/wp-content/themes/hazel/
https://uxomarine.pl/
#b8b8b8
style1
paged
Ładuję posty...
/home/uxomarine/domains/uxomarine.pl/public_html/
#
on
none
loading
#
Sort Gallery
on
no
off
off
off
pl