UXO Marine realizuje projekty zarówno w Polsce, w basenie Morza Bałtyckiego, jak i na całym świecie.

Jeśli rozważasz współpracę, skontaktuj się z nami.

KONTAKT


84-230 RUMIA, ul. Derdowskiego 30

+48 730 161 956

Wszelkie obiekty oraz instalacje znajdujące się i pracujące pod wodą narażone są na działanie czynników zewnętrznych, uszkodzenia czy nawet degradację. Profesjonalna inspekcja instalacji podwodnych i wykonywanie okresowych podwodnych przeglądów inwentaryzacyjnych części obiektów inżynieryjno-wodnych, oznacza nie tylko weryfikację stanu techniczno-wizualnego, ale też nierzadko pozwala wyeliminować zagrożenia dla życia ludzi, środowiska i sprzętu poprzez wskazanie wad lub usterek konstrukcji i obiektów we wczesnym stadium ich powstawania.

WYKONYWANIE PRAC PODWODNYCH

Zakres prac podwodnych i hydrotechnicznych realizowanych przez UXO Marine:

usuwanie zalegającego pyłu, piasku lub mułu i czyszczenie ujęć brzegowych

ocena stanu technicznego hydrotechnicznych budowli

inspekcje oraz naprawy podwodne jednostek pływających

inwentaryzacje prac podwodnych

wydobywanie oberwanych lub zaklinowanych części mieszadeł

podwodny montaż oraz wiercenie i kotwienie w betonie

podwodne cięcie stalowych konstrukcji metodą ultratermiczną lub łukowo-tlenową

wykonywanie podwodnych betonowych korków

układanie geowłókniny, prefabrykatów oraz koszy gabionowych

analizy i badania przedwykonawcze inwestycji

prace saperskie w tym oczyszczanie terenów i obszarów wodnych z obiektów ferromagnetycznych i PWiN

poszukiwanie i wydobywanie przeszkód nawigacyjnych

likwidowanie spłyceń pod wodą metodą rozpłukania lub wydobycia urobku na powierzchnię

INSPEKCJE PODWODNE – METODY I ROZWIĄZANIA

INSPEKCJE PODWODNE OBEJMUJĄ USŁUGI OCENY STANU I CHARAKTERU DNA MORSKIEGO ORAZ WYKRYWANIE I ROZPOZNAWANIE ZATOPIONYCH OBIEKTÓW ZNAJDUJĄCYCH SIĘ NA WSKAZANYM OBSZARZE. NIERZADKO SĄ WYMOGIEM, POPRZEDZAJĄCYM PROCESY INWESTYCYJNE W INFRASTRUKTURĘ MORSKĄ.

UXO Marine na zlecenie, w oparciu o doświadczenie zespołu geofizyków i nurków, korzystając z specjalistycznego oprogramowania (jak Oasis Montaje, Magpick czy Sensys) i najwyższej jakości sprzętu sondażowego i rozwiązań telesterowalnych realizuje inspekcje podwodne w przemyśle offshore – zarówno inspekcje dna morskiego, jak i inspekcje podwodnej infrastruktury technicznej, takiej jak instalacje, platformy, rurociągi, których położenie na dnie morskich nierzadko ulega naturalnej zmianie a które są narażone stale na działanie czynników zewnętrznych.

ROZPOZNANIA DNA MORSKIEGO I ZAGROŻEŃ DLA ŚRODOWISKA WODNEGO

Specjalnością UXO Marine są prace badawcze i inspekcyjne. Ich realizacja wiąże się ze stosowaniem różnego rodzaju rozwiązań wspierających, a nawet – zastępujących często w sytuacjach niebezpiecznych i ryzykownych – pracę zespołu specjalistów:

SYSTEMY HOLOWANE

systemy sond magnetometrycznych holowanych przez statki badawcze

ROV

zdalnie sterowane bezzałogowe pojazdy podwodne ROV (z ang. Remotely Operated Vehicle) – zanurzone, przebywające i poruszające się pod wodą, wykorzystywane w szerokim zakresie do celów badawczych ze względu na możliwość wyposażenia ich w źródło światła, magnetometry, sonary czy rejestratory sygnału wizyjnego

AUV

autonomiczne bezzałogowe pojazdy podwodne AUV (z ang. Autonomous Underwater Vehicle), skanujące dno morskie na podstawie zaprogramowanych przed misją instrukcji do zadanej głębokości pod dnem oraz identyfikujące obiekty jako niebezpieczne

JEDNOSTKI SONDAŻOWE
8 jednostek
SPRZĘT SEJSMICZNY
1 jednostka
SONARY
2 jednostki
WIELOWIĄZKA MBES
1 jednostka

INSPEKCJE ROV – MISJE PODWODNE

Wykorzystanie robotów podwodnych znacząco poprawia standardy bezpieczeństwa prac podwodnych. Ich użycie jest szczególnie istotne w miejscach niebezpiecznych, szkodliwych, niedostępnych lub trudno dostępnych dla człowieka. Zdalnie sterowane bezzałogowe pojazdy podwodne ROV, wyposażone w dodatkowe akcesoria pomiarowe, jak np.  wielowiązkowa sonda, magnetometr, umożliwiają:

wykonanie bardzo szczegółowej inspekcji dna morskiego

lokalizowanie zatopionych obiektów, w tym niebezpiecznych obiektów ferromagnetycznych, takich jak niewybuchy, zatopiona broń chemiczna lub konwencjonalna

określanie położenia zagrożeń dla sprzętu pomiarowego

mapowanie profilu dna z elementami instalacji podwodnych

monitorowanie ruchu obiektów podwodnych

Każda inspekcja podwodna poprzedzona jest profesjonalnym doborem metod pomiarowych. Po jej zakończeniu Zleceniodawca otrzymuje pełną i rzetelną dokumentację z przeprowadzonych prac.

Prace nurkowe
PRACE NURKOWE
Przeglądy obiektów umiejscowionych na dnie lub ścianach zbiorników wodnych. Remonty podwodne, w tym naprawy, cięcie i spawanie podwodne oraz prace montażowe podwodnych części obiektów.
PRACE NURKOWE
Usługi saperskie
USŁUGI SAPERSKIE
Lokalizacja niebezpiecznych przedmiotów oraz obiektów w gruncie i pod wodą, rozpoznanie ich pod względem zagrożenia i oczyszczenie z nich terenu poprzez zniszczenie lub przekazanie jednostkom uprawnionym do utylizacji.
USŁUGI SAPERSKIE
Hydrotechnika
HYDROTECHNIKA
Modernizowanie linii brzegowych, remont nabrzeża, pogłębianie dna w zbiornikach wodnych, prace montażowe części obiektów hydrotechnicznych.
HYDROTECHNIKA
color
https://uxomarine.pl/wp-content/themes/hazel/
https://uxomarine.pl/
#b8b8b8
style1
paged
Ładuję posty...
/home/uxomarine/domains/uxomarine.pl/public_html/
#
on
none
loading
#
Sort Gallery
on
no
off
on
off
pl