UXO Marine realizuje projekty zarówno w Polsce, w basenie Morza Bałtyckiego, jak i na całym świecie.

Jeśli rozważasz współpracę, skontaktuj się z nami.

KONTAKT


84-230 RUMIA, ul. Derdowskiego 30

+48 730 161 956

Badania sonarowe

HomeBADANIA GEOFIZYCZNEBadania sonarowe

Pomiary sonarowe w procesie mapowania dna wykonujemy dla uzyskania obrazu potwierdzającego obecność obiektu lub obiektów pod wodą.

Zrealizowane pomiary pozwalają określić ich położenie, kształt i wymiary. Wskazanie wartości kierunku i odległości pomiędzy przetwornikiem sonaru a obiektem, który spoczywa na dnie zbiornika, skutkuje otrzymaniem sonarowych informacji obrazowych.

MAPOWANIE DNA W POMIARACH SONAROWYCH

Pomiary sonarowe pozwalają rozróżnić na sonogramie obiekty podwodne znajdujące się blisko siebie jako pojedyncze echa. UXO Marine realizuje badania sonarowe w oparciu o nowoczesne urządzenia, używające fal dźwiękowych do nawigacji, detekcji i klasyfikacji obiektów:

SONAR BOCZNY SSS

System SSS (side scan sonar) typu Towfish do obrazowania podłoża akwenu w celu uzyskania informacji o morfologii dna i wymiarowania obiektów (znajdujących się na jego powierzchni lub częściowo w niego wkopanych). Sonar boczny może być mocowany do burty lub holowany za jednostką.

SONAR PRZEDNI FLS

System FLS (forward looking sonar) do obrazowania wielowiązkowego o podwójnej częstotliwości i wysokiej jakości obrazu, używany po zamontowaniu na ROV klasy inspekcyjnej lub na masce bądź hełmie nurka.

Sonary podczas inspekcji zbiorników wodnych pozwalają uzyskać obraz powierzchni dna nawet w kilkusetmetrowych pasach a tym samym rozróżnić rodzaj osadów dennych czy formy z nich utworzone.

SONARY
2 jednostki
color
https://uxomarine.pl/wp-content/themes/hazel/
https://uxomarine.pl/
#b8b8b8
style1
paged
Ładuję posty...
/home/uxomarine/domains/uxomarine.pl/public_html/
#
on
none
loading
#
Sort Gallery
on
no
off
off
off
pl