UXO Marine realizuje projekty zarówno w Polsce, w basenie Morza Bałtyckiego, jak i na całym świecie.

Jeśli rozważasz współpracę, skontaktuj się z nami.

KONTAKT


84-230 RUMIA, ul. Derdowskiego 30

+48 730 161 956

UXO clearance

HomeOFFSHOREUXO clearance

ZAGROŻENIA WYNIKAJĄCE Z OBECNOŚCI MATERIAŁÓW FERROMAGNETYCZNYCH SĄ ISTOTNYM ELEMENTEM OCENY RYZYKA ZWIĄZANEGO Z NIEWYBUCHAMI. JEGO OGRANICZENIE POPRZEZ OCZYSZCZENIE Z UXO, JEST CZĘSTO KLUCZOWE DLA ZAPEWNIENIA BEZPIECZEŃSTWA NA OKREŚLONYM OBSZARZE WODNYM.

UXO Clearance obejmuje działania prowadzące do oczyszczania środowiska morskiego z niewybuchów. Są one poprzedzone kwerendą historyczną, analizą dokumentów wojskowych i materiałów sprawozdawczych z wcześniejszych działań potwierdzających odzyskanie niewybuchów z wskazanego obszaru oraz bardzo dokładną analizą raportu z przeprowadzonych przez UXO Marine pomiarów ferromagnetycznych.

OCZYSZCZANIE DNA MORSKIEGO Z UXO

Operacje UXO Clearance należą do prac wysoce specjalistycznych i potencjalnie niebezpiecznych. Realizowane są przez doświadczonych pracowników UXO Marine, którzy dysponują zarówno fachową wiedzą, jak i wieloletnią praktyką w postępowaniu z podwodną amunicją – wydobywaniem, przenoszeniem, neutralizacją i wysadzaniem niewybuchów.

UXO Marine do bezpiecznej identyfikacji obiektów pod wodą wykorzystuje nowoczesny sprzęt. Informacje o obiektach znajdujących się na dnie morskim przekazywane są przez płetwonurków o odpowiednich kwalifikacjach saperskich, wyposażonych w czujniki i sprzęt do wizualnej inspekcji lub przez bezzałogowe podwodne pojazdy ROV z systemami pomiarowymi.

Inspekcje podwodne
INSPEKCJE PODWODNE
Specjalnością UXO Marine są prace badawcze i inspekcyjne, prowadzące do rozpoznania dna morskiego i zagrożeń dla projektów offshore.
INSPEKCJE PODWODNE
MAGNETOMETRY
9 jednostek
SPRZĘT SEJSMICZNY
1 jednostka
SPRZĘT NURKOWY
1 zestaw

PODWODNE OPERACJE USUWANIA NIEWYBUCHÓW

Po zlokalizowaniu obiektu, nurek sprawdza wyznaczony obszar, by bezpiecznie można było rozpocząć usuwanie ziemi. Ponieważ może zawierać niewybuchy, wykopywanie podłoża odbywa się warstwa po warstwie, przy użyciu specjalistycznego sprzętu (eżektorów, pomp, chwytaków). Rzetelne odróżnienie obiektów niestanowiących UXO od UXO, jest bardzo ważnym etapem prac. Namierzone UXO jest odkrywane ręcznie. Kierownik EOD (Explosive Ordnance Disposal) ds. niszczenia amunicji wybuchowej decyduje o dalszym postępowaniu i ewentualnym usunięciu celu. Wszelkie prace saperskie realizowane są z zachowaniem najwyższych zasad bezpieczeństwa, zgodnie z obowiązującymi lokalnie regulacjami oraz odpowiednimi krajowymi i międzynarodowymi przepisami o materiałach wybuchowych.

UXO CLEARANCE A CERTYFIKACJA ALARP

Obecność w środowisku morskim obiektów UXO, będących pozostałościami II wojny światowej, z każdym rokiem niesie za sobą coraz większe zagrożenie. Osadzona na dnie amunicja koroduje, powodując wydobywanie się materiałów niebezpiecznych do wód morskich. Podwodne wraki statków, samolotów bojowych, ładunki wybuchowe są przeszkodą i wyzwaniem w pracach związanych z układaniem rurociągów i kabli czy budową farm wiatrowych na morzu. Obiekty UXO są potencjalnym ryzykiem dla rozwoju projektów offshore. UXO Clearance staje się więc bardzo pilnym zadaniem.

CERTYFIKOWANY DOŚWIADCZONY W PRACY Z UXO ZESPÓŁ, NURKÓW, SAPERÓW I EOD

ZGODNOŚĆ Z REGULACJAMI KRAJOWYMI I PRZEPISAMI MIĘDZYNARODOWYMI

SPRZĘT NURKOWY ZGODNY ZE STANDARDAMI IMCA

Prace związane z oczyszczaniem terenu z niewybuchów i ograniczające zagrożenie dla bezpieczeństwa ludzi, ekosystemu i infrastruktury odbywają się z poszanowaniem środowiska naturalnego i każdorazowo są poprzedzane badaniami ferromagnetycznymi, rzetelną analizą danych i opracowaniem planu neutralizacji UXO. Ostatnim etapem jest przygotowanie dokumentacji potwierdzającej, że w konkretnej lokalizacji, ryzyko związane z obiektami UXO zostało zminimalizowane do prawnie akceptowalnego poziomu (ALARP).

Usługi saperskie
USŁUGI SAPERSKIE
UXO Marine usługi saperskie realizuje od lat, stając się jednym z najbardziej doświadczonych w tym zakresie podmiotów prywatnych w Europie i jednym z niewielu w Polsce wykorzystującym najnowocześniejsze narzędzia.
USŁUGI SAPERSKIE
Certyfikacja ALARP - ocena ryzyka w zarządzaniu UXO
CERTYFIKACJA ALARP
Dokument, wydany przez UXO Marine, potwierdza, że określony teren był badany przy pomocy wysoce specjalistycznego sprzętu przez odpowiednio przeszkolony personel.
CERTYFIKACJA ALARP
color
https://uxomarine.pl/wp-content/themes/hazel/
https://uxomarine.pl/
#b8b8b8
style1
paged
Ładuję posty...
/home/uxomarine/domains/uxomarine.pl/public_html/
#
on
none
loading
#
Sort Gallery
on
no
off
off
off
pl