UXO Marine realizuje projekty zarówno w Polsce, w basenie Morza Bałtyckiego, jak i na całym świecie.

Jeśli rozważasz współpracę, skontaktuj się z nami.

KONTAKT


84-230 RUMIA, ul. Derdowskiego 30

+48 730 161 956

Inspekcje podwodne

HomeOFFSHOREInspekcje podwodne

INSPEKCJE PODWODNE OBEJMUJĄ USŁUGI OCENY STANU I CHARAKTERU DNA MORSKIEGO ORAZ WYKRYWANIE I ROZPOZNAWANIE ZATOPIONYCH OBIEKTÓW ZNAJDUJĄCYCH SIĘ NA WSKAZANYM OBSZARZE. NIERZADKO SĄ WYMOGIEM, POPRZEDZAJĄCYM PROCESY INWESTYCYJNE W INFRASTRUKTURĘ MORSKĄ.

INSPEKCJE PODWODNE – METODY I ROZWIĄZANIA

UXO Marine na zlecenie, w oparciu o doświadczenie zespołu geofizyków i nurków, korzystając z specjalistycznego oprogramowania (jak Oasis Montaje, Magpick czy Sensys) i najwyższej jakości sprzętu sondażowego i rozwiązań telesterowalnych realizuje inspekcje podwodne w przemyśle offshore – zarówno inspekcje dna morskiego, jak i inspekcje podwodnej infrastruktury technicznej, takiej jak instalacje, platformy, rurociągi, których położenie na dnie morskich nierzadko ulega naturalnej zmianie a które są narażone stale na działanie czynników zewnętrznych.

ROZPOZNANIA DNA MORSKIEGO I ZAGROŻEŃ DLA ŚRODOWISKA WODNEGO

Specjalnością UXO Marine są prace badawcze i inspekcyjne. Ich realizacja wiąże się ze stosowaniem różnego rodzaju rozwiązań wspierających, a nawet – zastępujących często w sytuacjach niebezpiecznych i ryzykownych – pracę zespołu specjalistów:

SYSTEMY HOLOWANE

systemy sond magnetometrycznych holowanych przez statki badawcze

ROV

zdalnie sterowane bezzałogowe pojazdy podwodne ROV (z ang. Remotely Operated Vehicle) – zanurzone, przebywające i poruszające się pod wodą, wykorzystywane w szerokim zakresie do celów badawczych ze względu na możliwość wyposażenia ich w źródło światła, magnetometry, sonary czy rejestratory sygnału wizyjnego

AUV

autonomiczne bezzałogowe pojazdy podwodne AUV (z ang. Autonomous Underwater Vehicle), skanujące dno morskie na podstawie zaprogramowanych przed misją instrukcji do zadanej głębokości pod dnem oraz identyfikujące obiekty jako niebezpieczne

JEDNOSTKI SONDAŻOWE
8 jednostek
SPRZĘT SEJSMICZNY
1 jednostka
SONARY
2 jednostki
WIELOWIĄZKA MBES
1 jednostka

INSPEKCJE ROV – MISJE PODWODNE

Wykorzystanie robotów podwodnych znacząco poprawia standardy bezpieczeństwa prac podwodnych. Ich użycie jest szczególnie istotne w miejscach niebezpiecznych, szkodliwych, niedostępnych lub trudno dostępnych dla człowieka. Zdalnie sterowane bezzałogowe pojazdy podwodne ROV, wyposażone w dodatkowe akcesoria pomiarowe, jak np.  wielowiązkowa sonda, magnetometr, umożliwiają:

wykonanie bardzo szczegółowej inspekcji dna morskiego

lokalizowanie zatopionych obiektów, w tym niebezpiecznych obiektów ferromagnetycznych, takich jak niewybuchy, zatopiona broń chemiczna lub konwencjonalna

określanie położenia zagrożeń dla sprzętu pomiarowego

mapowanie profilu dna z elementami instalacji podwodnych

monitorowanie ruchu obiektów podwodnych

Każda inspekcja podwodna poprzedzona jest profesjonalnym doborem metod pomiarowych. Po jej zakończeniu Zleceniodawca otrzymuje pełną i rzetelną dokumentację z przeprowadzonych prac.

Usługi saperskie
USŁUGI SAPERSKIE
Rzetelne pomiary głębokości i kształtu obszaru wodnego, aktualizowanie map batymetrycznych.
USŁUGI SAPERSKIE
Sondaże ferromagnetyczne
SONDAŻE FERROMAGNETYCZNE
Pomiary anomalii magnetycznych, występujących na określonym obszarze, pozwalają wskazać, zabezpieczyć i wyeliminować zagrożenia na ważnym etapie inwestycji.
SONDAŻE FERROMAGNETYCZNE
UXO Marine - badania sejsmiczne
BADANIA SEJSMICZNE
Analiza głębokościowa podłoża i badania przestrzenne struktur geologicznych w oparciu o pomiary sztucznie wygenerowanych fal sejsmicznych.
BADANIA SEJSMICZNE
Sondaże batymetryczne
BADANIA BATYMETRYCZNE
Pomiary anomalii magnetycznych, występujących na określonym obszarze, pozwalają wskazać, zabezpieczyć i wyeliminować zagrożenia na ważnym etapie inwestycji.
BADANIA BATYMETRYCZNE
color
https://uxomarine.pl/wp-content/themes/hazel/
https://uxomarine.pl/
#b8b8b8
style1
paged
Ładuję posty...
/home/uxomarine/domains/uxomarine.pl/public_html/
#
on
none
loading
#
Sort Gallery
on
no
off
off
off
pl